Personal magazine Arges
Angajam Personal – Curtea de Arges
Tip Job: Full time

Posturi disponibile: Casieri, Lucratori comerciali, Vanzatori mezeluri, Vanzatori panificatie

Iti place sa lucrezi in domeniul comertului?
Iti doresti un loc de munca stabil?
Esti o persoana corecta, dinamica si flexibila?
Ai spirit de initiativa?
Iti place sa lucrezi cu clientii?

Daca ai raspuns cu DA la intrebarile de mai sus, alatura-te echipei noastre pe unul dintre posturile de Lucrator comercial, Casier, Vanzator mezeluri si panificatie!

CANDIDATUL IDEAL:
Experienta anterioara in comert;
Orientare si deschidere catre client;
Responsabilitate si seriozitate;
Dinamism si spirit de initiativa;
Flexibilitate si spirit de echipa.

Obiectivele tale:
• sa indeplinesti corect sarcinile specifice fiecarui post;
• sa cunosti si sa promovezi produsele marca proprie;
• sa dai dovada de amabilitate si promptitudine in relatia cu clientii;
• sa contribui la asigurarea unei imagini placute a magazinului;
• sa oferi suport colegilor, atunci cand este necesar;
• sa asiguri ordinea si curatenia spatiului tau de lucru.

DESCRIEREA JOBULUI

Atributii generale Operator Marfuri Depozit/Lucrator comercial:

– verificarea coşului clienţilor astfel încât să nu existe produse neîncasate
– aprovizionarea standurilor din apropierea ceselor de marcat
– aranjarea marfurilor la raft
– respectarea ordinii de amplasare a mărfurilor şi a principiilor de prezentare
– respectarea conceptului de rotire a mărfurilor de acelaşi fel în cadrul amplasării acestora
– amabilitate în relaţiile cu clienţii, superiorii şi colegii,

Atributii generale Vanzator:
– scanarea corectă şi completă a tuturor produselor aşezate de clienţi pe banda rulantă
– adoptarea şi aplicarea corectă a procedurii de încasare
– mentinerea unei atitudini amabile fata de client
– evidenta stocului de tigari
– aprovizionarea standurilor din apropierea caselor de marcat

Atributii generale Vanzator panificatie/mezeluri:
– prepararea produselor conform normelor de igiena alimentelor si a muncii
– evidenta termenelor de valabilitate la materia prima precum si produsul finit
– respectarea principiului FIFO privind expunerea marfurilor
– servirea clientilor si mentinerea unei atitudini amabile fata de client
– ambalarea produselor, cantarirea lor si aplicarea pretului
– monitorizarea termogramelor la frigidere

BENEFICII:
• posibilitati reale de dezvoltare a carierei;
• posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii romanesti